Datalogger med Ethernet for overvåking av temperatur og luftfuktighet

Comet System (Tjekkia) har utviklet en serie med dataloggere for temperatur, luftfuktighet og barometrisk trykk som kan avleses over LAN og Internett. Alle loggerne har Ethernet-kontakt og går derfor også under betegnelsen Ethernetføler / Ethernetsensor. Dersom du har behov for logging og sanntidsovervåking av temperatur, luftfuktighet og barometrisk trykk, kan en Comet System datalogger være løsningen. Typiske bruksområder er monitorering av inneklima i kontorlokaler og temperatur i serverrom og i kjøle- og fryselager.

Comet System dataloggere kommuniserer over Modbus TCP, Telnet, internettside, SNMP og SOAP. De har støtte for alarm over e-post, avlesning via egenpublisert internettside, SNMP og syslog. Gå til http://212.111.6.29 for å se hvordan dataloggeren automatisk publiserer sine data til sin interne webserver. Alle dataloggerne leveres med sporbart kalibreringssertifikat og gratis programvare for konfigurering. Et SQL-basert databaseprogram er tilgjengelig for de som ønsker å overvåke flere loggere samtidig.

Her presenterer vi de mest populære Comet System dataloggere. Om du ikke kan finne noen Comet System datalogger som passer for ditt behov kan du gå til vår datalogger-hovedside som gir en kort beskrivelse av våre øvrige dataloggere.

 

P8510 Temperaturlogger / Datalogger for temperatur

Prisgunstig temperaturlogger / datalogger med integrert temperatursensor. Konstruert for innendørsbruk (IP30). Drives av 5V DC strømforsyning, artikkel A1825 (leveres separat), eller med strøm over Ethernet med PoE splitter. Last ned datablad for ytterligere informasjon.

 

P8541 Temperaturlogger / Datalogger for temperatur, 4-kanaler

Temperaturlogger / datalogger for tilkobling av opp til 4 eksterne temperatursensorer. Temperatursensorer leveres separat og er tilgjengelig i kabellengder på 1, 2, 5 eller 10 meter. Drives av 5V DC strømforsyning, artikkel A1825 (leveres separat), eller med strøm over Ethernet med PoE splitter. Last ned datablad for ytterligere informasjon.

 

T3510 Datalogger for temperatur og luftfuktighet, intergrert føler

Datalogger for temperatur og luftfuktighet med integrerte sensorer. Konstruert for innendørsbruk (IP30). LCD display som viser verdier. Kapasitiv polymersensor som gir utmerket langtidsstabilitet og resistens mot vann og kondens. Drives av 12V DC strømforsyning, artikkel A1515 (leveres separat), eller med strøm over Ethernet med PoE splitter. Last ned datablad for ytterligere informasjon.

 

T3511 Datalogger for temperatur og luftfuktighet, ekstern føler

Som T3510 med ekstern sensor. Sensoren har utvidet temperaturområde for måling av temperatur opp til 105°C, men kontrollhuset er ikke beregnet for å stå i høyere temperatur enn 80°C. LCD display som viser verdier. Kapasitiv polymersensor som gir utmerket langtidsstabilitet og resistens mot vann og kondens. Drives av 12V DC strømforsyning, artikkel A1515 (leveres separat), eller med strøm over Ethernet med PoE splitter. Standard kabellengde er 1 meter. Andre lengder kan skaffes på forespørsel. Last ned datablad for ytterligere informasjon.

 

T7511 Datalogger for temperatur, luftfuktighet og lufttrykk med ekstern føler

Som T3511 med integrert trykksensor for barometrisk trykk. Sensoren har utvidet temperaturområde for måling av temperatur opp til 105°C, men kontrollhuset er ikke beregnet for å stå i høyere temperatur enn 80°C. LCD display som viser verdier. Kapasitiv polymersensor som gir utmerket langtidsstabilitet og resistens mot vann og kondens. Drives av 12V DC strømforsyning, artikkel A1515 (leveres separat), eller med strøm over Ethernet med PoE splitter. Standard kabellengde er 1 meter. Andre lengder kan skaffes på forespørsel. Last ned datablad for ytterligere informasjon.

 

Comet System dataloggere med Ethernett

Modell For logging og overvåkning av ... Lagring Boks Sensor Datablad
 P8510 Temp. -30 til +80°C ± 0,8°C 600 IP30  P8510
 P8541 Temp. -55 til +80°C ± 0,5°C (-10 til +80°C), 4-kanaler 600 sett IP30 IP67  P8541
 T3510 Temp. -30 til +80°C ± 0,6°C, RF 0-100% ± 2,5% 100 sett IP30  T3510
 T3511 Temp. -30 til +105°C ± 0,4°C, RF 0-100% ± 2,5% 100 sett IP30 IP40  T3511
 T7511 Temp. -30 til +105°C, RF 0-100%, trykk 600-1200hPa 100 sett IP30 IP40  T7511

Tilleggsutstyr

 A1825

Strømforsyning for P-dataloggere, 5V DC

 A1515

Strømforsyning for T-dataloggere, 12V DC
 DSTG8C1 Temperatursensor for P8511, 1 m silikonkabel
 DSTG8C2 Temperatursensor for P8511, 2 m silikonkabel
 DSTG8C5 Temperatursensor for P8511, 5 m silikonkabel
 DSTG8C10 Temperatursensor for P8511, 10 m silikonkabel

 

Produkter med kjøplenke er lagervare og kan bestilles i nettbutikk. Andre produkter må bestilles pr telefon eller e-post.

 

 

Metalldetektor | KabelsøkerLekkasjesøker | Datalogger | Brannvannskapasitet
Inspeksjonskamera |
Trykkprøving | Kabelfeilsøking | Utleie | Service
Hovedside

Eskeland Electronics AS logo

Hovedside
Om oss
Nettbutikk
Nyheter
Metalldetektor leie
Service og support
Kjøpsvilkår
AquaCorr and Spectralog Service (ENG)
Slik kontakter du oss
Eskeland Electronics AS
Haugenveien 10,
1400 SKI
post@detektor.no
T: 64 97 30 70
F: 64 97 30 71