De nye X35 multifrekvente søkehodene leveres som standard med alle DEUS1 metalldetektorer produsert fra september 2018. X35 er et resultat av elektroniske fremskritt som gir høyere følsomhet, bedre støyfiltrering, lengre batterilevetid og flere søkefrekvenser med 35 forskjellige frekvenser mellom 3.7 kHz til 27.7 kHz sentrert rundt 5 grunnfrekvenser. Søkehodene er tilgjengelig i størrelsene 22 cm, 28 cm og 34 cm.
Søkefrekvens kan velges manuelt eller automatisk ved å velge en av de 10 fabrikkprogrammene som er tilgjengelig for DEUS1 med v5 programvare.
X35 har en BOOST funksjon som kan aktiveres ved bruk av de laveste frekvensene (3.7 til 4.4 kHz). Dette gir en betydelig økning av rekkevidden for høykonduktive objekter som store mynter eller større metallobjekter. For best utnyttelse av BOOST anbefales X35 søkehode med diameter på 28 cm eller 34 cm.
X35 fordeler
XP DEUS programvareversjon 5
Versjon 5 eller nyere er nødvendig for å ta i bruk de nye X35 søkehodene. Oppdateringen er gratis og utvider funksjonaliteten til WS4 og WS5 hodetelefonene med nye innstillinger:
Disse nye innstillingsvalgene er tilgjengelig etter oppdateringen selv om du ikke har X35 søkehode. Gå til XP sine nettsider for å laste ned programvaren for å oppdatere din DEUS1 til versjon 5 eller nyere.
MERK: Versjon 5.21 er siste versjon som anbefales for DEUS1 enheter som er eldre enn 2018. Eldre fjernkontroller og hodetelefoner produsert før 2018 kan låse seg under oppdatering til høyere versjoner enn 5.21. Om du er usikker på alderen til dine DEUS1 komponenter er det best å satse på versjon 5.21.